Ürünler & Çözümler

Ana Sayfa / Güneş Sistemi

Dağıtım Zinciri Sistemi

Web Dağıtım Zinciri Sipariş Sistemi(DZS), Bayi ağı ile çalışan işletmelerin iş akışını en son teknolojik alt yapı üzerinden yönetebilmek amacıyla oluşturulmuş bir uygulamadır. DZS’nin amacı, bayilerin üretici yada tedarikçi firmaya telefon, faks kullanmadan internet üzerinden hızlı, güvenli ve hatasız bir şekilde sipariş verebilmelerinin sağlanmasıdır.

- Her bayinin kendi siparişini internetten girmesi sayesinde işletme açısından; telefon ve faks trafiği ortadan kaldırılarak zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.
- Telefonda siparişin yanlış alınması gibi hata oranları da en aza indirilebilir.
- Her bayi kendi siparişini internetten işlediği ve aynı anda ilgili sipariş merkeze ulaştığı için gönderilen faksların kaybolması veya beklemesi veya termin gecikmesi problemleri de yaşanmaz.
- İstenilen siparişlerin merkezde bir onaydan geçmesi sayesinde kabul edilmeyen siparişler reddedilmekte veya stok durumuna göre sipariş kabulü sağlanabilir.
- Sevkiyatı başlatılan ya da tamamlanan siparişler için İrsaliye sorgulaması yapılabilir.
- Bayiler açısından ise kendi siparişlerinin durumunu internet üzerinden takip edebilirler.
- Kendi sevkiyat planlamasını düzenlemesi ve işletmedeki cari hesaplarını takip edebilirler.
- Sisteme giriş, herhangi bir web tarayıcısı kulanarak, bayi – kullanıcı – şifre bilgilerinin girilmesi ile sağlanır.
- Web uygulaması olduğu için her noktada ayrı ayrı kurulum, bakım, yedekleme ihtiyacı gerektirmez.
- Bayinin sunulan bu hizmetten yararlanabilmesi için sadece bir bilgisayar, internet bağlantısı ve bilgisayarı üzerinde çalışacak bir web tarayıcısına ihtiyacı vardır.
- DZS’de Bayi, sadece kendisine talep izni verilen ürünlerin siparişini verebilir.
- Program üzerinde bulunan araç çubukları yardımı ile, yapılan tüm bu işlemler istenilirse Word, Excel, Pdf ve Printer çıktılarına dönüştürülür.
- DZS sistemi ile zaman ve yer bağımsız olarak bayilerin internet üzerinden sipariş girmesi ve siparişlerinin durumunu izlemesi sağlanırken, üretici/tedarikçi firma yöneticilerininde zaman ve yer bağımsız bir şekilde siparişleri onaylamaları ve/veya izlemeleri sağlanmaktadır.

Link’in web uygulamaları konusundaki dokuz yılı aşkın tecrübe ve güvencesiyle pazara sunulan Web Dağıtım Zinciri Sipariş Sistemi(DZS), Güneş Sistemi Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımı olan Li-Nova’nın Finans, Satış, Satın Alma, Stok ve Depo Yönetim modülleriyle entegre çalışan bir uygulamadır. Farklı dağıtım sistemi organizasyonlarını aynı uygulama altında sunabilmektedir.